B57238S0250M000
DigiKey Part Number
495-3061-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57238S0250M000
Description
ICL 25 OHM 20% 3.4A 16MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 25 Ohms ±20% 3.4 A 0.630" (16.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B57238S0250M000 Models
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
TDK
Current - Steady State Max
3.4 A
Series
Diameter
0.630" (16.00mm)
Packaging
Bulk
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Part Status
Active
Approval Agency
UL
R @ 25°C
25 Ohms