B32922Q3334K000
DigiKey Part Number
495-B32922Q3334K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32922Q3334K000
Description
FILM CAP MKP X2 - 125C, 0.33UF 1
Detailed Description
0.33 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
EDA/CAD Models
B32922Q3334K000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
305V
Voltage Rating - DC
630V