B32529C8103K289
DigiKey Part Number
495-4917-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4917-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C8103K289
Description
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 400V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C8103K289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
400V
Voltage Rating - DC
630V