ZWS150BAF-15 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 285-2012-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZWS150BAF-15 |
Description | AC/DC CONVERTER 15V 150W |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Open Frame AC DC Converters 1 Output 15V 85 ~ 265 VAC Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ZWS150BAF-15 Models |
Category | Power (Watts) |
Mfr | Applications ITE (Commercial) |
Series | Voltage - Isolation 3 kV |
Packaging Bulk | Efficiency 86% |
Part Status Active | Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating) |
Type Open Frame | Features Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input |
Number of Outputs 1 | Mounting Type Chassis Mount |
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC | Size / Dimension 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm) |
Voltage - Output 1 15V | Approval Agency CE |
Current - Output 1 10 A | Base Product Number |