I6A4W020A033V-003-R
DigiKey Part Number
285-2669-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I6A4W020A033V-003-R
Description
DC DC CONVERTER 3.3-15V 250W
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3 ~ 15V 20A 9V - 53V Input
EDA/CAD Models
I6A4W020A033V-003-R Models
Features
Remote On/Off, OCP
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Efficiency
97%
Package / Case
Sixteenth Brick
Size / Dimension
1.30" L x 0.90" W x 0.50" H (33.0mm x 22.9mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Min)
9V
Supplier Device Package
Sixteenth Brick
Voltage - Input (Max)
53V
Current - Output (Max)
20A
Base Product Number
Power (Watts)
250 W