VLS6045AF-101M
DigiKey Part Number
445-180842-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180842-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180842-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045AF-101M
Description
FIXED IND 100UH 1A 527 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 527mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045AF-101M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1A
DC Resistance (DCR)
527mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)