MMZ1005S241HT000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MMZ1005S241HT000 |
Description | FERRITE BEAD 240 OHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 240 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 600mA 180mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance @ Frequency 240 Ohms @ 100 MHz |
Manufacturer TDK | Current Rating (Max) 600mA |
Series | DC Resistance (DCR) (Max) 180mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |