MLG0603P2N5ST000
DigiKey Part Number
445-9375-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P2N5ST000
Description
FIXED IND 2.5NH 500MA 200 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.5 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 200mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0603P2N5ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)