MLF2012A1R5KTD25
DigiKey Part Number
445-173931-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173931-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173931-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012A1R5KTD25
Description
FIXED IND 1.5UH 80MA 400 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Multilayer Inductor 80 mA 400mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLF2012A1R5KTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
45 @ 10MHz
Series
Frequency - Self Resonant
100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)