MLF1608D68NMTA00
DigiKey Part Number
445-1001-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1001-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1001-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1608D68NMTA00
Description
FIXED IND 68NH 200MA 300 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 300mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLF1608D68NMTA00 Models
Category
DC Resistance (DCR)
300mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 50MHz
Series
Frequency - Self Resonant
550MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)