DL-060-24-00-00-00
DigiKey Part Number
1487-1153-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DL-060-24-00-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-LIQ 60W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Liquid Thermoelectric Assembly 60 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DL-060-24-00-00-00 Models
Category
Current
2.7 A
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Voltage
24 V
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 63°C
Packaging
Bulk
Weight
0.882 lb (400.07 g)
Part Status
Active
Dimensions - Overall
100mm L x 60mm W x 39mm H
Heat Transfer Type
Direct to Liquid
Base Product Number
Power - Cooling
60 W