TG.19.0112
DigiKey Part Number
931-1230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG.19.0112
Description
RF ANT 892MHZ/1.9GHZ WHIP RA SMA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA CDMA, GSM Whip, Right Angle SMA Male Connector Mount
Category
VSWR
2.3
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-10dB
Packaging
Bag
Gain
0dBi, 1.2dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
Cellular
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
892MHz, 1.9GHz
Height (Max)
0.307" (7.80mm)
Frequency Range
824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz