AGGBP.25A.07.0060A
DigiKey Part Number
931-1405-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGGBP.25A.07.0060A
Description
RF ANT 1.575/1.602GHZ CER 60MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2
Packaging
Tray
Gain
-1dBi
Part Status
Active
Features
LNA, Filter
RF Family/Standard
Navigation
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.575GHz, 1.602GHz
Height (Max)
0.311" (7.90mm)
Frequency Range
1.575GHz ~ 1.602GHz