L18P025D15-OP
DigiKey Part Number
132-L18P025D15-OP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L18P025D15-OP
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 25A
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 25A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
Category
Output
Ratiometric, Voltage
Mfr
Linearity
±1%
Series
Voltage - Supply
±12V ~ 15V
Packaging
Tray
Response Time
5µs
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
18mA
For Measuring
AC/DC
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C