UMK107BBJ225KA-T
DigiKey Part Number
587-4320-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4320-1-ND - Cut Tape (CT)
587-4320-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK107BBJ225KA-T
Description
CAP CER 2.2UF 50V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UMK107BBJ225KA-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)