UMK105B7332MVHF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
3300 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK105B7332MVHF
DigiKey Part Number
UMK105B7332MVHF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK105B7332MVHF
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UMK105B7332MVHF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)