UMK063CG5R2DTHF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UMK063CG5R2DTHF |
Description | CAP CER 5.2PF 50V C0G/NP0 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.2 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UMK063CG5R2DTHF Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance ±0.5pF | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |