UMJ325KB7106KMHP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UMJ325KB7106KMHP |
Description | CAP CER 10UF 50V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UMJ325KB7106KMHP Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |