PMK432C6477MM-T
DigiKey Part Number
587-4367-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4367-1-ND - Cut Tape (CT)
587-4367-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMK432C6477MM-T
Description
CAP CER 470UF 2.5V X6S 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X6S 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PMK432C6477MM-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)