NRM6045T221MMRRV
DigiKey Part Number
587-NRM6045T221MMRRVTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-NRM6045T221MMRRVCT-ND - Cut Tape (CT)
587-NRM6045T221MMRRVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRM6045T221MMRRV
Description
FIXED IND 220UH 350MA 1.32 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 350 mA 1.32Ohm Max Nonstandard
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.32Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
3MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
750mA