JMK212BJ226MD-T
DigiKey Part Number
587-1961-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1961-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1961-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK212BJ226MD-T
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JMK212BJ226MD-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)