HMJ316B7102MFHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Datasheet
1000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
HMJ316B7102MFHT
DigiKey Part Number
HMJ316B7102MFHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMJ316B7102MFHT
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMJ316B7102MFHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)