AMK316AC6107ML-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AMK316AC6107ML-T |
Description | CAP CER 100UF 4V X6S 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AMK316AC6107ML-T Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |