AMK107ABJ106KAHT
DigiKey Part Number
587-AMK107ABJ106KAHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-AMK107ABJ106KAHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-AMK107ABJ106KAHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMK107ABJ106KAHT
Description
CAP CER 10UF 4V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 4V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AMK107ABJ106KAHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)