NA-10M-6820 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
10 MHz OCXO Sine Wave Oscillator 12V 6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
NA-10M-6820
DigiKey Part Number
NA-10M-6820-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NA-10M-6820
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ SNWV TH
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
12V
Mfr
Frequency Stability
±20ppb
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Box
Current - Supply (Max)
400mA
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.015" L x 1.015" W (25.78mm x 25.78mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.583" (14.80mm)