TG-A482K-50M-320-0.15-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A482K-50M-320-0.15-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A482K-50M-320-0.15-0
Description
THERM PAD 50M X 320MM RED
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Red 50.00m x 320.00mm Rectangular
Category
Thickness
0.0060" (0.152mm)
Material
Silicone
Series
Color
Red
Packaging
Box
Thermal Conductivity
2.3W/m-K
Part Status
Not For New Designs
Shelf Life
24 Months
Type
Conductive Pad, Roll
Shelf Life Start
Date of Purchase
Shape
Rectangular
Base Product Number
Outline
50.00m x 320.00mm