TG-A3500-20-20-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500-20-20-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500-20-20-1.0
Description
THERM PAD 20MMX20MM YLW
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 20.00mm x 20.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
20.00mm x 20.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Yellow
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.5W/m-K