SXT32420AA27-27.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT32420AA27-27.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32420AA27-27.000M
Description
CRYSTAL 27.000MHZ 20 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz ±50ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32420AA27-27.000M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)