SXT32419DC17-26.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT32419DC17-26.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32419DC17-26.000M
Description
CRYSTAL 26.000MHZ 19 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±20ppm Crystal 19pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32419DC17-26.000M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
19pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)