SXT32419CA07-20.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT32419CA07-20.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32419CA07-20.000M
Description
CRYSTAL 20.000MHZ 19 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±25ppm Crystal 19pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT32419CA07-20.000M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
19pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)