SXT11410DC38-27.120M
DigiKey Part Number
2388-SXT11410DC38-27.120M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT11410DC38-27.120M
Description
CRYSTAL 27.120MHZ 10 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
27.12 MHz ±20ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
27.12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)