STC22K33O48-32.000M
DigiKey Part Number
2388-STC22K33O48-32.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STC22K33O48-32.000M
Description
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ SNWV
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)