CDRH125NP-181MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 2,106
Datasheet
Similar
Würth Elektronik
In Stock: 544
Datasheet
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 0
Delevan
In Stock: 716
180 µH Shielded Inductor 900 mA 290mOhm Max Nonstandard
CDRH125NP-181MC
DigiKey Part Number
308-1443-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH125NP-181MC
Description
FIXED IND 180UH 900MA 290 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
290mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)