CDPH45D13FHF-4R7MC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Sumida America Inc.
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µH Shielded Inductor 1.46 A 146mOhm Max Nonstandard
CDPH45D13FHF-4R7MC
DigiKey Part Number
308-1636-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDPH45D13FHF-4R7MC
Description
FIXED IND 4.7UH 1.46A 146 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
1.66A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
146mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)