STSPIN32F0251TR
DigiKey Part Number
497-STSPIN32F0251TR-ND - Tape & Reel (TR)
497-STSPIN32F0251CT-ND - Cut Tape (CT)
497-STSPIN32F0251DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STSPIN32F0251TR
Description
250 V THREE-PHASE CONTROLLER WIT
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
ARM® Cortex®-M0 STSPIN32F025x Home & Industrial Microcontroller IC FLASH (32kB) 64-TQFP Exposed Pad
EDA/CAD Models
STSPIN32F0251TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
RAM Size
4K x 8
Manufacturer
STMicroelectronics
Interface
I2C, SPI, UART/USART
Series
Number of I/O
21
Digi-Reel®
Voltage - Supply
9V ~ 20V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)