RTAN0805BKE33K0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 3,999
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
33 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Stackpole RTAN Series Resistors | Digi-Key Daily
RTAN0805BKE33K0
DigiKey Part Number
RTAN0805BKE33K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RTAN0805BKE33K0CT-ND - Cut Tape (CT)
RTAN0805BKE33K0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTAN0805BKE33K0
Description
RES 33K OHM 0.1% 1/5W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RTAN0805BKE33K0 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)