RNF12FTE200K is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 0
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
200 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF12FTE200K
DigiKey Part Number
RNF12FTE200K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FTE200K
Description
RES 200K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF12FTE200K Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)