RNF12FTC2K67 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 4,046
Datasheet
2.67 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF12FTC2K67
DigiKey Part Number
RNF12FTC2K67-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FTC2K67
Description
RES 2.67K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNF12FTC2K67 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)