RMCF2512FT1K91 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Panasonic Industry
Upgrade
Similar
YAGEO
Similar
Bourns Inc.
Panasonic Industry
YAGEO
1.91 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF2512FT1K91
DigiKey Part Number
RMCF2512FT1K91-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2512FT1K91
Description
RES 1.91K OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF2512FT1K91 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)