CML1206C0G100JT50V
DigiKey Part Number
738-CML1206C0G100JT50VTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-CML1206C0G100JT50VCT-ND - Cut Tape (CT)
738-CML1206C0G100JT50VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CML1206C0G100JT50V
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CML1206C0G100JT50V Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)