SIT8103AI-33-33E-25.00000T
DigiKey Part Number
1473-31084-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-31084-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-31084-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8103AI-33-33E-25.00000T
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
7.5mA
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)