SIT5000AICGE-33E0-25.000000X
DigiKey Part Number
1473-1372-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1372-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-1372-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5000AICGE-33E0-25.000000X
Description
MEMS OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
33mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2.7x2.4)
Type
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
31mA
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V