SIT1534AI-J4-DCC-00.256E
DigiKey Part Number
1473-1540-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1534AI-J4-DCC-00.256E
Description
MEMS OSC XO 256.0000HZ LVCMOS
Detailed Description
256 Hz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V 4-UFBGA, CSPBGA
EDA/CAD Models
SIT1534AI-J4-DCC-00.256E Models
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.4µA
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.63V