SIT1532AC-J5-DCC-32.768G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 12,100
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.2V ~ 3.63V 4-UFBGA, CSPBGA
Footprint and BOM reduction
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 1
SIT1532AC-J5-DCC-32.768G
DigiKey Part Number
SIT1532AC-J5-DCC-32.768G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1532AC-J5-DCC-32.768G
Description
MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Detailed Description
EDA/CAD Models
SIT1532AC-J5-DCC-32.768G Models
Category
Frequency Stability
±75ppm
Mfr
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3µA
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Voltage - Supply
1.2V ~ 3.63V