TANGO420/2.5M/SMAM/SMAM/S/S/17
DigiKey Part Number
1679-TANGO420/2.5M/SMAM/SMAM/S/S/17-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TANGO420/2.5M/SMAM/SMAM/S/S/17
Description
4G LTE/3G MIMO, 2 PORT DIVERSITY
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G Dome SMA Male (2) Panel Mount
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Siretta Ltd
VSWR
2.6
Series
Gain
2dBi, 3dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
60 W
Part Status
Active
Features
Cable - 2.5m
RF Family/Standard
Cellular
Termination
SMA Male (2)
Frequency Group
Wide Band
Ingress Protection
IP65
Frequency (Center/Band)
825MHz, 1.94GHz, 2.6GHz
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Range
690MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.5GHz ~ 2.7GHz
Height (Max)
0.602" (15.30mm)