SPDL3216-161-2P-T
DigiKey Part Number
595-SPDL3216-161-2P-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDL3216-161-2P-T
Description
CMC 350MA 2LN 160OHM SMD AECQ200
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 160 Ohms @ 100 MHz 350mA DCR 400mOhm
EDA/CAD Models
SPDL3216-161-2P-T Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Manufacturer
Signal Transformer
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
160 Ohms @ 100 MHz
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Current Rating (Max)
350mA