SCIHP1367-2R2M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 1,668
Datasheet
2.2 µH Shielded Wirewound Inductor 20 A 4.2mOhm Max Nonstandard
SMD Power Inductor
SCIHP1367-2R2M
DigiKey Part Number
SCIHP1367-2R2M-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCIHP1367-2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 20A 4.2 MOHM SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SCIHP1367-2R2M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
33A
DC Resistance (DCR)
4.2mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
200 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.543" L x 0.508" W (13.80mm x 12.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.264" (6.70mm)