CN240A24
DigiKey Part Number
CC1745-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CN240A24
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CN240A24 Models
Category
Voltage - Input
15 ~ 30VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 280 V
Series
Load Current
2 A
Packaging
Bulk
Termination Style
PC Pin
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C