900ELR-2-110V-CE
DigiKey Part Number
4106-900ELR-2-110V-CE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
900ELR-2-110V-CE
Description
DIGITAL EARTH LEAKAGE RELAY, LEA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Protection Relay Ground Fault DIN Rail
Category
Trip Range
30mA ~ 30A
Manufacturer
Selec Controls USA Inc.
Delay Time
0 ~ 99.9s
Series
Mounting Type
DIN Rail
Packaging
Box
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Active
Features
Automatic Reset, Manual Reset
Function
Ground Fault
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Voltage - Supply
110VAC