Image for ZW-17-10-S-D-445-140-LL is not available
ZW-17-10-S-D-445-140-LL
DigiKey Part Number
612-ZW-17-10-S-D-445-140-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-17-10-S-D-445-140-LL
Description
CONN BRD STACK .100" 34POS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZW-17-10-S-D-445-140-LL Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.245" (6.223mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Stack Height
0.445" (11.303mm)
Series
Length - Tail
0.140" (3.556mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination
Kinked Pin, Solder
Number of Positions
34
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)